Netradičné pracovné ponuky: Hľadali sa vlci z Wall Street, včielka Mája či Simpsonovci

28. decembra 2022
5/5
3 min

Rok 2022 prekonal v počte pracovných ponúk všetky doterajšie rekordy. Medzi veľkým množstvom nových príležitostí sa už tradične našli aj skvosty. Zamestnávatelia hľadali tento rok viacero rozprávkových postavičiek.

Najväčší pracovný portál Profesia.sk prináša v poslednej tohtoročnej správe svoj pravidelný zoznam najzaujímavejších pracovných ponúk, ktoré uverejnili zamestnávatelia v priebehu roka 2022.

Špeciálna výzva pre Homerov Simpsonov

Česká pobočka Profesie zaznamenala skutočne nevídanú príležitosť. Zamestnávateľ neponúkal iba prácu, ale v inzeráte práce ručil za premenu na profíkov. Cieľová skupina tejto firmy bola definovaná celkom jasne. Prihlásiť sa mohol každý Homer Simpson.

Ponuka od šéfa Vianoc

Najväčší pracovný portál na Slovensku sa v roku 2022 môže pochváliť aj pracovnou ponukou od samotného Santa Clausa. Ten potreboval pred Vianocami pomoc s balením darčekov. Vianočných Elfov hľadal na pracovisko do Senca.

James Bond si to ty?

Naša česká pobočka nás informovala tiež o tom, že má tušenie, že v roku 2022 evidovala ponuku aj od agenta Jamesa Bonda. Jeho požiadavky na zamestnanca či zamestnankyňu boli, ako inak, vysoké. Od uchádzačov očakával kvalitné obchodnícke zručnosti, mali sa priateliť s technikou a zároveň byť špecialistami v oblasti ľudských zdrojov.

Lietajúca posila

Kým kedysi hľadali zamestnávatelia v pracovných ponukách výlučne ľudí, dnes už pracovné ponuky oslovujú omnoho širšie publikum. Prácu na Slovensku si môže dnes nájsť naoazaj každý. Firma v Čadci mala dokonca ambície zamestnať aj včielku Máju.

Vlk z Wallstreet prídi do Trenčína!

Sales tím u zamestnávateľa v slovenskom meste módy potreboval na pomoc nového člena. V tomto prípade je na mieste tiež zamyslenie, ako vyzerala príprava uchádzačov na pohovor a koľkí si počas reagovania na ponuku pozreli film s Leom DiCapriom.

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová

+421917697726

nikola.richterova@profesia.sk

Napísala Nikola Richterová
Hodnotenie článku