Profesia predstavuje špeciálnu registráciu, ktorá zvyšuje bezpečnosť uchádzačov z Ukrajiny pri hľadaní práce

15. marca 2022
4 min

Profesia zverejnila pre uchádzačov a uchádzačky o prácu z Ukrajiny novú registráciu na prejavenie záujmu o prácu na Slovensku. Zanechaný kontakt má za úlohu nielen zjednodušenie hľadania adekvátnej práce, ale tiež poskytnutie dôležitých informácií pre bezpečnosť.

Ukrajinci a Ukrajinky, ktorí si na Slovensku vybavili dočasné útočisko, majú už možnosť hľadania si práce. Nižšia znalosť jazyka, zákonov či ďalších dôležitých informácií však môže túto činnosť komplikovať. Pracovný portál Profesia.sk predstavuje nový krok, aby zvýšil povedomie o aktuálnych pracovných možnostiach a dôležitých informácií zo slovenského trhu práce.

Špeciálna možnosť na registráciu

Najväčší pracovný portál na Slovensku dal zamestnávateľom ešte minulý týždeň možnosť označiť, či je ich zverejnená pracovná ponuka vhodná pre uchádzačov a uchádzačky z Ukrajiny. Profesia za krátky čas eviduje už vyše 1000 takýchto inzerátov.

Pre utečencov, pre ktorých môže byť stále náročné prezerať si konkrétne ponuky, predstavujeme tiež novú špeciálnu registráciu. Prostredníctvom nej môžu dať ľudia z Ukrajiny vedieť, že majú záujem o prácu na Slovensku. Spoločnosť Profesia im bude následne posielať informácie, o príležitostiach. Uchádzači majú možnosť posielania tipov na ponuky na základe ich regionálnych preferencií,  vzdelania či pracovných skúseností. Zároveň, ak uchádzači dajú súhlas so zverejnením ich CV v databáze, môžu ich s konkrétnou pracovnou príležitosťou osloviť rovno overení zamestnávatelia.

Na zabezpečenie prehľadnosti a bezpečnosti pri hľadaní práce chce najväčší pracovný portál zaregistrovaným Ukrajincom a Ukrajinkám zároveň posielať dôležité informácie z nášho trhu práce pre lepšie zorientovanie sa.  

Pre cudzincov je napríklad dôležité vedieť, že pri podpísaní pracovnej zmluvy na plný úväzok nemôžu zarábať na Slovensku menej ako minimálnu mzdu, teda 646 eur v hrubom. V lepšej orientácii môžu pomôcť tiež platové informácie v pracovných inzerátoch, pri ktorých zo zákona platí, že zamestnávatelia ich už neskôr pri podpise zmluvy nemôžu znižovať.

Bezpečnosť pri hľadaní práce

Profesia.sk je ako najväčší pracovný portál na Slovensku garanciou bezpečného hľadania si práce. Každá pracovná ponuka prechádza overovacím procesom u našich špecialistov. Spoločnosť preveruje tiež podnety na nekalé praktiky zamestnávateľov. V prípadoch, že sa podnety potvrdia, firmy dostávajú zákaz uverejňovania inzerátov na našom priestore. Uchádzačom a uchádzačkám z Ukrajiny preto odporúčame, aby si hľadali prácu na bezpečných miestach.

Ďalšie veľké kroky v nasledujúcom období

Zvýraznené pracovné ponuky, ktoré sú vhodné pre uchádzačov z Ukrajiny a špeciálna výzva na vytvorenie životopisu nie sú jedinými krokmi, ktorými chce Profesia zabezpečiť zjednodušené hľadanie uplatnenia pre ukrajinských utečencov.

V aktuálnom období pripravujeme aj v spolupráci najväčších pracovných portálov v Českej republike medzinárodný pracovný portál, ktorý má byť univerzálnym a prehľadným miestom s najvyšším počtom pracovných príležitostí pre Ukrajincov v rôznych krajinách. V najbližších dňoch predstavíme projekt s ponukami naprieč Slovenskom, Českou republikou a Poľskom.

Profesia je navyše pripravená komunikovať s uchádzačmi v ukrajinčine aj prostredníctvom svojej telefonickej podpory. Naša nová posila zabezpečí ešte jednoduchšie hľadanie uplatnenia pre utečencov pred vojnovým konfliktom.

Spoločnosť Profesia tiež venovala spolu s českým partnerom LMC 20-tisíc eur na zbierku SOS Ukrajina pre neziskovú organizáciu Človek v ohrození.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Produktové novinky #Ukrajina