Profesia spustila hlasovanie 9. ročníka ankety Najzamestnávateľ. Ľudia rozhodnú o víťazoch vo veľmi špecifickom roku

5. októbra 2020
3 min

Najatraktívnejší zamestnávateľ je prestížna anketa, ktorú spoločnosť Profesia vyhlasuje už po deviaty raz. Jej cieľom je priniesť reálny pohľad uchádzačov i potenciálnych zamestnancov na jednotlivé firmy, ich benefity a imidž.

Hlavné slovo majú ľudia. Anketa spoločnosti Profesia zdôrazňuje, ako veľmi je pre zamestnávateľov na Slovensku dôležitá verejná mienka.

Firmy sa o titul Najzamestnávateľ 2020 uchádzajú v desiatich kategóriách.

Pravidlá nastavujú hlasujúci

Verejnosť môže voliť svojich favoritov prostredníctvom hlasovacieho formulára. Respondenti zadávajú aj dôvod, prečo si zvolili danú spoločnosť.

Vlani sa ľudia rozhodovali najmä podľa týchto parametrov:

  1. Kvalitné služby a produkty
  2. Silná a známa značka
  3. Dobré meno spoločnosti
  4. Príjemné pracovné prostredie
  5. Kolektív a ľudia

Trpký rok 2020 na trhu práce

Pre zamestnávateľov bol rok 2020 iný ako tie predošlé. Koronakríza udrela na trh práce zo dňa na deň a zasiahnuté boli všetky odvetvia.

„Deviaty ročník ankety prichádza za veľmi špecifických podmienok. Trh práce na Slovensku bol zasiahnutý koronakrízou a aj z tohto dôvodu sa nám môže stať, že ľudia sa budú o Najatraktívnejších zamestnávateľoch roka 2020 rozhodovať podľa iných parametrov, na aké sme boli zvyknutí doteraz,“ uvádza výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová.

Do ankety bolo zaradených približne 250 spoločnosti, ktoré prešli nominačným procesom a súhlasili so svojou účasťou. Nominačný proces pozostával z vytvorenia zoznamu v jednotlivých kategóriách. Nominácia bola výsledkom priemeru troch parametrov v roku 2019 – počtu zobrazení pracovných ponúk, počtu reakcií uchádzačov na ponuky a počtu pracovných inzerátov na portáli Profesia.sk. Pri výpočtoch boli zohľadnené veľkosti spoločností a eliminované rozdiely na základe počtu zverejnených ponúk.

Kedy spoznáme Najzamestnávateľov 2020?

Verejnosť môže hlasovať do 31. decembra 2020. Vlani hlasovalo v ankete vyše 36-tisíc ľudí.

Víťazi ankety budú ocenení na galavečere, ktorý sa bude konať na konci januára.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Employer branding #Najzamestnávateľ