Ako sa stať Najzamestnávateľom? Prihláste sa do 5. ročníka ankety

18. mája 2016
4 min

Zamestnávatelia, chcete sa stať vysnívanou spoločnosťou Slovákov? Len do 31. mája 2016 máte možnosť prihlásiť sa do 5. ročníka ankety Najzamestnávateľ. Firmy s najväčším počtom hlasov získajú prestížne ocenenia počas galavečera.

Najzamestnávateľ je prestížna anketa každoročne vyhlasovaná spoločnosťou Profesia. Jej cieľom je priniesť reálny pohľad na to, ako ľudia na Slovensku vnímajú firmy ako zamestnávateľov. Výsledkom je rebríček zamestnávateľov, ktorí dokážu ľudí na Slovensku osloviť svojím férovým prístupom k zamestnancom, benefitmi a pracovným prostredím, ktoré pre svojich ľudí vytvárajú.

V minuloročnej ankete si respondenti mohli vybrať najlepšieho zamestnávateľa spomedzi 87 firiem z ôsmich kategórií. Respondenti si najprv zvolili oblasť, v akej by chceli pracovať, a následne z firiem v danej oblasti zvolili pre seba najatraktívnejšieho zamestnávateľa.

Anketa Najzamestnávateľ je bezplatný nástroj, prostredníctvom ktorého môže každá firma získať spätnú väzbu na to, ako ju vníma externé prostredie, uchádzači o prácu, ale aj samotní zamestnanci. Benefitom je, že každý firma získa predstavu o svojej značke očami verejnosti a zároveň má možnosť porovnať sa s konkurenciou,“ uviedla Ivana Molnárová, výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia.

Najzamestnávateľ slúži firmám aj ako „zrkadlo“ pre firmy. V prípade neúspechu poskytne inšpiráciu, ako zlepšiť imidž atraktívneho zamestnávateľa. A naopak, ak sa firmy dostanú do TOP 10 v jednotlivých kategóriách, môže ocenenie okrem publicity priniesť aj merateľné výsledky pri inzerovaní pracovných pozícií. Pozitívnym príkladom je spoločnosť Volkswagen Slovakia, ktorá sa pravidelne umiestňuje v TOP 3 najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku. Ich inzerované ponuky majú v porovnaní s priemerom trhu práce 2-násobne vyšší počet videní a 5-násobne vyšší počet reakcií.

Úspešnosť onlinového náboru Volkswagen Slovakia

Obrázok screen

Zdroj: Profesia

Volkswagen Slovakia zamestnancom prináša pracovnú istotu, nadpriemerné platové ohodnotenie vrátane finančných benefitov, ako aj atraktívny sociálny program. Účasť v ankete „Najzamestnávateľ 2015“ nám už viackrát potvrdila, že ide o atribúty, vďaka ktorým sme sa stali najatraktívnejším zamestnávateľom v priemysle a aktuálne aj na Slovensku,“ uviedla Lucia Makayová, hovorkyňa Volkswagen Slovakia.

Anketa Najzamestnávateľ je skvelá príležitosť pre všetky spoločnosti na Slovensku. Zabezpečí publicitu, zvýši renomé a zaujímavým spôsobom predstaví firmu verejnosti. Dajte Slovensku vedieť, ako funguje vaša spoločnosť, ako sa staráte o svojich ľudí či v akej oblasti sa angažujete. Zapojte do ankety aj vašu firmu, vyplňte prihlasovací dotazník.

Minulý rok sa prvý krát medzi víťazmi ankety ocitla aj spoločnosť Pelicantravel.com. „Po tom ako sme sa umiestnili na tretej pozícií k nám začalo chodiť viac životopisov a veľa z nich začínalo práve vetou- videli sme, že ste tretí najatraktívnejší zamestnávateľ, tak by sme sa chceli uchádzať o prácu u vás,“ uviedla Michaela Horáčková, recruitment špecialistka zo spoločnosti Pelicantravel.com.

Anketa funguje na princípe hlasovania verejnosti, pričom svoj hlas respondenti odovzdávajú prostredníctvom dotazníka zverejneného na stránke www.najzamestnavatel.sk. V dotazníku uvádzajú tiež dôvody, prečo danú firmu považujú za NAJ.

Prihláste vašu firmu.

Napísal Tím Profesia
#Najzamestnávateľ