Svetový deň bez mobilu: Telefón v našich životoch je samozrejmosť. Je pritom stále bežnejšie, že nám ho hradí zamestnávateľ

5. februára 2020
2 min

Od roku 2011 oslavujeme 6. februára Svetový deň bez mobilu. Náročnosť života bez telefónu potvrdzuje, že táto vec sa za pár rokov stala pre nás absolútnou samozrejmosťou. Analýza portálu Platy.sk pritom potvrdzuje, že pomerne bežné sa na Slovensku stáva, že nám náklady za telefón hradí zamestnávateľ.

Analýza portálu Platy.sk poukazuje na to, že stále viac zamestnávateľov platí svojim pracovníkov mobil na súkromné účely.

Benefit je stále rozšírenejší

V roku 2019 mala od svojej firmy mobil na súkromné účely viac ako štvrtina pracovníkov na Slovensku.

Môžeme pritom vidieť, že podiel zamestnancov rastie postupne každý rok.

Pätina v Prešove, štvrtina v Košiciach, takmer tretina v Bratislave

Tak, ako je to pri platoch či dostupnosti voľných pracovných miest, regionálne rozdiely vidíme aj pri rozšírenosti nefinančných benefitov. Mobil na súkromné účely je od zamestnávateľov najviac rozšírený v Bratislavskom a Košickom kraji.

Naopak, najmenej rozšírený je benefit v Prešovskom a Nitrianskom kraji.

Iba necelé tri percentá pomocných pracovníkov

Analýza portálu Platy.sk odhalila, že na Slovensku sú iba necelé tri percentá pomocných pracovníkov, ktorí majú k dispozícii mobil na súkromné účely, ktorý im hradí ich zamestnávateľ.

Nie je prekvapením, že najrozšírenejší je tento benefit pri manažérskych pozíciách. Firma hradí mobil približne polovici nižších a stredných manažérov a viac ako 66 percentám top manažérov.

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Benefity