Kampaň Profesie pripomenula, že nikdy nie je tak dobre, aby nemohlo byť ešte lepšie

17. apríla 2023
5/5
4 min

V úvode tohto roka sme odštartovali mediálnu kampaň, ktorou demonštrujeme pozitivitu spájanú so zmenou práce. Tento pomyselný krok do neznáma je totiž ešte stále v mnohých prípadoch vnímaný opačne. Kampaňou sme chceli ukázať, že práve zmena môže byť veľkým prínosom. A to skutočne pre každého. 

Spoločne s reklamnou agentúrou Mannschaft a produkčnou spoločnosťou Hitchhiker films sme vytvorili spot, ktorý je ukážkou toho, čo môžeme dosiahnuť, ak sa v profesijných ambíciách nelimitujeme. Hlavným hrdinom je šofér medzimestskej linky Rudo, z ktorého sa vďaka ponukám práce na Profesii stal vodič tourbusu kapely Hex.

Kampaňou sme chceli odovzdať jasné posolstvo všetkým uchádzačom o prácu a povzbudiť ich k akcii, keď cítia, že je čas na zmenu. Pretože nikdy nie je tak dobre, aby nemohlo byť ešte lepšie. 

Čísla nepustia

Toto tvrdenie vyplýva aj z prieskumov, ktoré Profesia robí dlhodobo. Naprieč poslednými šiestimi rokmi sme každoročne zisťovali, aký zážitok majú respondenti spájaný s nástupom do nového zamestnania. Najaktuálnejšie údaje hovoria, že 55 % „nových zamestnancov“ má so zmenou práce pozitívnu skúsenosť, 35 % neutrálnu a 8 % negatívnu. Pozitívna skúsenosť teda v značnej prevahe dominuje nad negatívnou, no stále existujú dôvody, prečo sa ľudia zdráhajú zmeny zamestnania v aktuálnom roku.  

V  novembri 2022 sme sa pýtali viac ako 650 respondentov, čo je pre nich prekážkou pri hľadaní nových výziev. Až 32 % z nich vyjadrilo obavy z nestability nového pracovného miesta (prípadného prepustenia) a 25 % opýtaných má obavy z finančnej krízy a recesie. Nasledovala nutnosť dochádzať za prácou mimo bydliska (20 %) a len o percento menej opýtaných vyjadrilo obavy kvôli veku. 

Aj na základe týchto údajov sme sa rozhodli dodať ľudom odvahu a povzbudiť ich k činu. Stačí si totiž otvoriť profesia.sk a prelistovať si lepšími pracovnými ponukami pre každého.  

Cieľ kampane

„Cieľom kampane bolo dostať ľuďom chrobáka do hlavy. Máš dobrý job? Super, čo ak existuje ešte lepší? Našou ambíciou aj strategickým prístupom bolo potenciálnych uchádzačov pozitívne motivovať. Najmä vďaka super ponukám na Profesia.sk sme preto mohli naplno artikulovať – Nikdy nie je tak dobre, aby nemohlo byť ešte lepšie.“ prezradil Adam Marčan, kreatívny riaditeľ agentúry Mannschaft.

“Veríme, že vďaka kampani budeme svedkami rovnako úspešných príbehov, akým je ten z reklamy. Všetci ľudia by predsa mali robiť to, čo ich najviac baví. Na Profesii také ponuky rozhodne čakajú. Veď schválne, skúste tam ťuknúť aj vy,” povedala pre Stratégie o kampani Martina Hatňanková, produkt marketing manažérka z Profesia.sk.

Náš televízny spot bol na TV obrazovkách vysielaný od polovice januára do konca februára, následne ho bolo počuť aj v rádiu či vidieť v online priestore.  

Náš spot si viete aj naďalej pozrieť na našom Youtube tu: klikni sem

Napísal Roman Jakubík
Hodnotenie článku