Záujem o doučovanie stále rastie. Najrozšírenejšia je slovenčina, matematika, biológia, či zdokonaľovanie cudzích jazykov

10. apríla 2019
3 min

Prvé tri mesiace roku 2019 priniesli na portál Domelia.sk zatiaľ najväčší prísun nových profilov doučovateľov. Záujem o nich neprejavujú iba študenti pre zdokonalenie sa v učebných predmetoch, ale aj iných ľudí, ktorí sa chcú zlepšiť najmä v cudzích jazykoch.

537 nových profilov doučovateľov v 1. štvrťroku 2019. Počet nových doučovateľov za prvé tri mesiace tohto roku vytvoril nový rekord na portáli Domelia.sk.

Ponuka stúpla o viac ako polovicu

Keď porovnáme tieto tri mesiace s rovnakým obdobím spred roka, môžeme vidieť, že počet nových profilov stúpol o zhruba 66 percent. Oproti 4. štvrťroku 2018 je pritom rozdiel ešte výraznejší, keď počet rástol na viac ako dvojnásobok.

Najrozšírenejšia je slovenčina, matematika, či cudzie jazyky

Doučovanie pritom možno rozdeliť do troch skupín – vyučujúce predmety, cudzie jazyky a učenie na hudobných nástrojov.

Spomedzi predmetov je najpopulárnejšie doučovanie slovenčina a matematiky, za nimi je biológia, chémia, geografia, dejepis a fyzika.

Keď sa pozrieme na ponuku cudzích jazykov, najčastejšie ide o angličtinu a nemčinu. Ďalej sú je to ruština, španielčina, či francúzština. Na Domelia.sk však možno nájsť aj lektorov aj na Slovensku menej využívaných jazykov ako napríklad nórčina, či bulharčina.

Hra na hudobné nástroje je rozšírená najmenej. Doučovatelia však najčastejšie ponúkajú hodiny hry na klavíry, či na gitare.

Veľká prevaha žien

Analýza portálu Domelia.sk odhalila, že prostredníctvom doučovania si privyrábajú skôr ženy. V profiloch, ktoré ponúkajú doučovanie majú ženy viac ako 82-percentný podiel. 

Čísla tiež potvrdzujú, že doučovanie je častá príležitosť pre zarobenie si popri štúdiu, či popri existujúcej práci. Až 60 percent doučovateľov je vo veku od 15 do 24 rokov, nasledujú ľudia vo veku od 25 do 34 rokov. 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Školstvo