11. októbra 2018

Zmeny vo vyhľadávaní: uchádzači si po novom môžu hľadať prácu aj v širšom okolí svojho bydliska

Princípom vyhľadávania pracovných ponúk je, aby používatelia dostali na zadané parametre tie najrelevantnejšie výsledky. Ak sa to nedeje, je to problém. Môže sa im zdať, že vhodné pracovné ponuky pre nich neexistujú a zo stránky odchádzajú. Aj preto Profesia.sk vyše roka pripravovala technologické zmeny, aby vyhľadávanie a zobrazovanie výsledkov bolo jednoduchšie a presnejšie. Aké zmeny čakajú firmy aj uchádzačov o prácu, v rozhovore povedala Katarína Smolíková, produktová manažérka Profesia.sk. Čítať ďalej »
10. októbra 2018

Profesia vám v 6 epizódach podcastu priniesla aktuálne témy zo sveta recruitingu

Počas letných horúčav sme sa rozhodli vyskúšať trochu netradičný, „čerstvejší“ formát zdieľania informácií a spustili sme letný Profesia podcast. V 6 epizódach, ktorými sprevádzala naša PR manažérka Nikola Richterová, sme postupne otvorili témy pracovných ponúk, generačných a regionálnych rozdielov pri nábore zamestnancov, ale aj tipov, ako si budovať značku zamestnávateľa či osobnej komunikácie s uchádzačmi na veľtrhoch. Čítať ďalej »
8. októbra 2018

IT firma roka pre Profesiu? Zaslúžene

Na tohtoročnom IT Gala sme sa postarali o jedno z najväčších prekvapení. Titul IT firma roku 2017 sa stala Profesia a dokázala predčiť aj takých gigantov ako Eset. Skúsime preto odpovedať na viacero otázok, pre ktoré si myslíme, že sme uspeli. Čítať ďalej »
10. septembra 2018

Nevhodne ponúknutý plat v pracovnej ponuke vás môže pripraviť o kvalitných uchádzačov

Otázka, aký plat ponúknuť zamestnancovi, je tu už od čias, kedy sa začali dávať odmeny za vykonané služby. V máji tohto roku sa situácia výrazne zmenila nástupom platnosti povinného zverejňovania platov v pracovných ponukách. Firmy musia ísť tzv. s kožou na trh ešte pred tým, ako vôbec kandidát príde na pohovor. Už 10 rokov firmám s nastavením férového odmeňovania pomáhajú dáta z portálu Platy.sk, ktorého manažérom je Miroslav Dravecký. Čítať ďalej »
12. júla 2018

Letné 20-minútovky s podcastom Profesia

Zaujímajú vás témy z oblasti recruitingu? Načerpajte v lete okrem nových síl aj informácie a názory v diskusiách na aktuálne témy. Profesia spúšťa začiatkom augusta svoj letný podcast so zaujímavými témami. Čítať ďalej »
9. júla 2018

Tie najlepšie riešenia si používatelia Profesia.sk navrhnú sami

„Nevieme nevedieť to, čo už raz vieme“ je obľúbená veta Ferenca Violu, UX dizajnéra pre Profesia.sk. Práve s ním sme sa porozprávali o tom, prečo je dôležité testovanie používateľnosti webovej stránky, a prečo je pohľad používateľov dôležitejší ako názor zamestnancov Profesie. Prečítajte si článok, ktorý možno zmení to, ako sa na webstránky pozeráte. Čítať ďalej »
13. júna 2018

Prehľad zmien na Profesia.sk – 1. polrok 2018

Aj keď to na grafickom dizajne často nepostrehnete, v Profesii pravidelne pracujeme na viacerých zmenách, aby sme naše služby neustále posúvali dopredu. Nezáleží, či ide o služby existujúce alebo novovznikajúce, ani či ide o pracovné ponuky, databázu životopisov alebo spôsob vyhľadávania. Našim cieľom zostáva poskytovať používateľsky prívetivú platformu, ktorá spája ľudí hľadajúcich si prácu s vami – potenciálnymi zamestnávateľmi. Keďže bol prvý polrok pre personalistov plný noviniek, prinášame vám chronologický prehľad zmien, ktoré ste mohli tento rok na Profesia.sk zaznamenať. Čítať ďalej »
18. mája 2018

Vďaka experimentom meníme stránku Profesia.sk k lepšiemu

Hovorí sa, že Rím nebol postavený za deň. Rovnako ani zmeny na stránke Profesia sa nedejú zo dňa na deň. Väčšina zmien orientovaná na návštevníkov stránky je výsledkom kontinuálneho procesu, ktorý sa volá optimalizácia, teda vylepšovanie webovej stránky. Neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu je A/B testovanie, ktoré vám v tomto článku predstavíme. V Profesii sa A/B testovaniu venuje tím ľudí, na čele ktorého stojí Veronika Vidová, produktová špecialistka pre CRO. Čítať ďalej »