19. júla 2017

7 tipov ako napísať zaujímavú pracovnú ponuku

Dostali ste od kolegov ďalšiu požiadavku na nájdenie nového človeka do tímu? Detaily pozície máte dohodnuté a zostáva vám už „len“ napísať pracovnú ponuku, ktorá osloví tých správnych kandidátov. Sadnete si za počítač, spravíte si šálku kávy a dúfate, že vás z personalistu premení na copywritera. Kontakt s kandidátom začína predsa práve pracovnou ponukou a preto by ste jej tvorbu nemali podceniť. Čítať ďalej »
26. mája 2017

Dalibor Jakuš: Profesiu považujem za moje najstaršie dieťa

Pri príležitosti 20. narodenín sme vyspovedali jedného zo zakladateľov Profesie – Dalibora Jakuša. Sám prešiel v rámci firmy viacerými pozíciami a dnes zastáva v Profesii funkciu produktového riaditeľa. O tom, ako vníma rast firmy Profesia, o jeho kariérnom posune v rámci firmy ale trochu aj o pracovných pohovoroch si môžete prečítať v rozhovore. Čítať ďalej »
19. apríla 2017

Ako nájsť a úspešne osloviť pasívnych kandidátov

Máte niekedy pri hľadaní kvalitných ľudí pre vašu firmu pocit, že hľadáte ihlu v kope sena? Keď vám z reakcií na voľné pracovné pozície prichádzajú uchádzači, ktorí nespĺňajú vaše požiadavky, zostáva ešte druhá skupina – ľudia, ktorí chcú mať prehľad o nových pracovných ponukách, ale aktívne si zverejnené ponuky nepozerajú. Ako sa k takýmto uchádzačom dostať? Čítať ďalej »
21. februára 2017

Pracovný trh 2025 – čo nás čaká a ako sa pripraviť?

Konferencia Trh práce, ktorú zorganizovala Profesia začiatkom roka v Bratislave, ponúkla personalistom prehľad tém, ktoré budú rezonovať najbližší rok v oblasti ľudských zdrojov. Tohtoročný program bol zameraný okrem prognóz a legislatívnych zmien aj na možnosti, ako riešiť nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily na Slovensku. Aký vývoj môžeme očakávať v najbližších rokoch? Čítať ďalej »
19. januára 2017

Aký je ten váš byrokratický nezmysel v HR?

Spočítali ste si niekedy koľko času vy ako špecialisti na prácu s ľuďmi strávite administratívou? A to sa bavíme len o zamestnávaní. Špecialisti na odmeňovanie a benefity by vedeli pridať svoje postrehy, nelogickosti, či duplicitné výkazníctvo. Množstvo pokút pre zamestnávateľov za nesplnenie oznamovacích povinností len podčiarkuje tvrdý fakt, že zamestnávanie ľudí reguluje na Slovensku 15 rôznych zákonov. Čítať ďalej »
17. januára 2017

Starneme. Čo to znamená pre zamestnávateľov?

Naša populácia starne rýchlejšie, ako sa predpokladalo. Slováci budú o niekoľko rokov patriť medzi krajiny s najstaršou pracovnou silou v Európe. Nezamestnanosť klesá k historickým minimám a firmy majú dlhodobo problém obsadiť niektoré pozície. Čítať ďalej »
15. novembra 2016

Využite dáta o trhu a uchádzačoch vo váš prospech

Aktuálny vývoj pracovného trhu sa nesie v znamení rýchleho rastu počtu nových pracovných miest a poklesu nezamestnanosti. Dôsledkom toho je nižšia dostupnosť uchádzačov o prácu a vyhrotenie konkurencie medzi zamestnávateľmi. Naše nové dátové produkty vám prezradia ako v súčasnej situácii prilákať tých najvhodnejších ľudí pre vaše pozície. Čítať ďalej »
19. septembra 2016

Nová televízna kampaň Profesie bude zameraná na Poslov dobrých prác

V Profesii prichádzame v septembri s novou kampaňou, ktorá nadväzuje na komunikáciu zo začiatku roka. V jesennej kampani pokračujeme v motivácii ľudí, ktorí sú v práci nespokojní, no chýba im odhodlanie prácu skutočne zmeniť. Pomôcť pri hľadaní im majú tzv. „Poslovia dobrých prác“, ktorí im prostredníctvom kampaňovej webstránky môžu vhodnú ponuku odporučiť. Čítať ďalej »