Koniec školského roka prináša rodičom nové povinnosti. To dáva príležitosť opatrovateľom detí, ich počet vytvoril nový rekord

26. júna 2019
3 min

Koniec školského roka je tu. Vysvedčenia sa rozdajú v piatok 28. júna vysvedčenia. Táto udalosť je u detí sprevádzaná radosťou, rodičom však často spôsobuje aj starosti. Na Slovensku je stále aktuálnejšia téma hľadania opatrovateľov pre deti, potvrdzuje to analýza portálu Domelia.sk.

Portál Domelia.sk, ktorý je v portfóliu spoločnosti Profesia, spája dopyt s ponukou v oblasti opatrovania detí, pomoci v domácnosti, starostlivosti o seniorov a mnoho ďalšieho. Web eviduje veľký záujem Slovákov o opatrovanie detí aj v roku 2019. Za prvých šesť mesiacov sa dokonca podarilo vytvoriť nový rekord.

Počet záujemcov o privyrobenie si stúpa

Od januára do 23. júna 2019 zaznamenal portál Domelia.sk 2953 nových profilov opatrovateľov. Hoci 1. polrok ešte neskončil, už teraz sa mu podarilo vytvoriť nový rekord. 

Ten sa podarilo prekonať najmä vďaka mimoriadne úspešnému prvému štvrťroku. Za prvé tri mesiace sme zaznamenali 1924 nových profilov opatrovateľov a opatrovateliek. Ide tak o potvrdenie, že stále viac Slovákov má záujem privyrobiť si takýmto spôsobom.

Najčastejšie pýtajú 3 až 5 eur na hodinu

Opatrovanie pritom ponúkajú najmä ženy. Ide o výbornú možnosť privyrobiť si popri zamestnaní, ale aj na dôchodku, či popri štúdiu. Na portáli Domelia.sk bolo 23. júna dostupných takmer 3500 profilov opatrovateľov a opatrovateliek.

Najväčšia časť z nich si za tieto služby pýta mzdu od 3 do 5 eur na hodinu.

Dopyt po opatrovateľoch neutícha

Portál Domelia.sk dáva popri ponuke opatrovateliek priestor aj rodinám. Tie môžu okrem prehľadávania profilov, ktoré ponúkajú babysitting, taktiež uviesť inzerát, prostredníctvom ktorého hľadajú pomoc.

V minulom roku robil portál Domelia.sk analýzu, ktorá poukázala na to, že dopyt rodín po opatrovaní detí od roku 2015 neustále stúpa.

Nedokončený 1. polrok 2019 tak priniesol na Domelia.sk celkovo 441 inzerátov domácností, ktoré hľadali práve pomoc s opatrovaním detí.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Trh práce