Medzi doučujúcimi sú najmä ženy. Záujem o túto prácu neklesá ani pri súčasnej situácii na trhu práce

3. septembra 2018
3 min

Záujem o privyrobenie si ako doučovateľ, či doučovateľka sa zvýšil. Potvrdzuje to analýza portálu Domelia.sk. Slováci mali v 1. polroku 2018 najväčší záujem o túto prácu za posledné tri roky. 

Doučovanie láka najmä ženy

Spomedzi inzerátov doučovateliek, či doučovateľov je až 86% žien. To môže byť spôsobené najmä tým, že táto forma privyrobenia si je obľúbená najmä u ľudí, ktorí pracujú na pedagogických pozíciách, kde je tiež vysoký podiel ženského pohlavia.

Pomoc ponúka stále viac ľudí

Slovensko zažíva posledné roky novú situáciu. Nezamestnanosť je nižšia, čo spôsobuje, že na pracovné inzeráty reaguje nižší počet uchádzačov ako v minulosti.

Kým záujem o job na trvalý pracovný pomer klesá, portál Domelia.sk eviduje zvýšený počet ľudí, ktorí si chcú privyrobiť doučovaním.  Práve to jeden zo spôsobov, ktorým si vedia ľudia zvýšiť svoj príjem aj popri práci.

Doučovateľ si vie na Domelia.sk privyrobiť v priemere 6,50 eur na hodinu v hrubom. V porovnaní s inými brigádami, je tak takýto zárobok nadpriemerný.

Údaje pritom potvrdzujú, že 1. polrok 2018 priniesol najväčší záujem o doučovanie za posledné tri roky. Na portáli si založilo nový profil až 633 ľudí, ktorí ponúkajú doučovanie.

3 druhy doučovania

Doučovanie sa pritom dá rozdeliť do troch skupín – doučovanie všeobecných predmetov, cudzích jazykov alebo hra na hudobné nástroje.

Pomocníci na Domelii najčastejšie ponúkajú angličtinu, slovenčinu, matematiku, nemčinu, biológiu, dejepis, či chémiu s fyzikou.

Vyhľadávané služby

Analýza portálu Domelia.sk tiež potvrdila, že za posledné roky nestúpol iba záujem o prácu doučovateľov. S počtom ľudí, ktorí ponúkajú takéto služby, zároveň stúpol aj počet rodín, ktoré ich vyhľadávajú.

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Brigády