Spoznali sme najatraktívnejších zamestnávateľov roka 2018. Ocenenia sa rozdávali v desiatich kategóriách

31. januára 2019
3 min

Poznáme víťazov ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ 2018. Vyše 13-tisíc hlasujúcich si zvolilo víťazov v desiatich kategóriách.

O víťazoch 7. ročníka ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ rozhodovalo celkovo 13 693 respondentov. Z hlasujúcich bola najväčšia vzorka vo veku 24-34 rokov a 35-44 rokov. Víťazov vybrali ľudia z celkovo 196 nominovaných spoločností.

Ľudia, ktorí rozhodli o najatraktívnejších zamestnávateľoch minulého roka mali zastúpenie v každom regióne Slovenska. Najviac v Bratislavskom, Košickom a Nitrianskom kraji.

Medzi prioritami ľudí nie sú iba peniaze

Spoločnosť Profesia pritom okrem celkových víťazov zaujímali aj faktory, ktoré považovali ľudia pri výbere za najdôležitejšie:

  1. Silná a známa značka
  2. Dobré meno spoločnosti
  3. Platové ohodnotenie a benefity zamestnancov
  4. Kvalitné služby či produkty
  5. Kolektív a ľudia

 „Anketa tento rok ukázala, že kolektív a ľudia, ktorí nás v zamestnaní obklopujú, sú pre nás takmer rovnako dôležití ako platové ohodnotenie. Môžeme tak vidieť, že napriek tomu, že povinné zverejňovanie platov v pracovných ponukách zvýšilo počet diskusií o mzdách, pre ľudí je stále dôležité aj to, aby sa vo svojom zamestnaní, v ktorom trávia často viac času ako doma, cítili dobre a boli obklopení ľuďmi, s ktorými si rozumejú. To je dôležitá informácia pre firmy, na ktorú nemôžu zabúdať,“ informovala výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová.

Víťazstvo v ankete môže byť pre zamestnávateľov satisfakcia najmä v súčasnom období. Firmy majú totiž zrejme najnáročnejšiu úlohu a konkurencia medzi nimi rapídne rastie. Zohnať nových šikovných ľudí je náročné, navyše, predpovede na ďalšie obdobia vyzerajú nejasne.

„Výsledky tiež prezradili, že iba 300 z vyše 13-tisíc hlasujúcich ľudí prejavilo ochotu niesť zodpovednosť za chod a smerovanie zamestnávateľov. Takéto čísla odrážajú problém aj v našej spoločnosti, keď ľudia často nie sú spokojní, ale zároveň nie sú ochotní zobrať si zodpovednosť na svoje plecia. My poukazujeme na to, že firmy práve v súčasnosti hľadajú ľudí, ktorí nemajú iba hard skills, teda odborné znalosti, ktoré sa vedia naučiť v práci, ale taktiež soft skills, ako vedieť sa správne rozhodovať, nebáť sa učiť nové veci a napredovať a nebáť sa zodpovednosti. Ak si teda uchádzači chcú mať v budúcnosti dobré uplatnenie, nemôžu zabúdať na dôležitosť pracovať na sebe,“ dodala Ivana Molnárová.

Prinášame vám zoznam TOP zamesntávateľov vo všetkých 10 kategóriách:

     

(V  kategórii Poradenstvo sa rozdávali čestné uznania bez presného umiestnenia.)

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Najzamestnávateľ