Tlačové správy

14. marca 2019

Prečo prišlo 17-tisíc ľudí na Profesia days? Popri práci lákala ľudí najmä inšpirácia, informácie a vzdelávanie

Desiaty ročník festivalu príležitostí Profesia days prilákalo do bratislavskej Incheby približne 17-tisíc ľudí. Na dvojdňovom podujatí vystavovalo takmer 200 zamestnávateľov a prinieslo 100 prednášok. Ukázalo sa, že návštevníci prišli najmä z dôvodu, že nejde o bežný veľtrh práce. Hľadanie novej práce totiž nebolo najčastejším dôvodom účasti. Čítať ďalej »

Aktuality

15. marca 2019

Infografika: Prieskum o benefitoch, ktoré sú pre zamestnancov atraktívne

Nielen plat a náplň práce, ale aj ponuka benefitov v pracovnom inzeráte môže rozhodnúť o tom, či sa uchádzač rozhodne poslať životopis a reagovať na vašu ponuku. Ich skladba by však nemala byť univerzálna – najmä ak obsadzujete pozície na rôznych úrovniach pracovného zaradenia alebo sa snažíte prilákať uchádzačov z konkrétnej generácie. Naši špecialisti z Profesia.Analyses sa rozhodli preskúmať problematiku benefitov priamo u cieľovky – opýtali sa uchádzačov a zamestnancov. Výsledky si pozrite v infografike.

Čítať ďalej »

24. januára 2019

Stanovisko spoločnosti Profesia, s. r. o., k výmene informácií o voľných pracovných miestach medzi portálom Profesia.sk a rezortným informačným systémom v zastúpení ÚPSVaR. 

Spoločnosť Profesia, s. r. o., odmieta akékoľvek špekulácie a obvinenia z nekalých obchodných praktík a nestotožňuje sa s vyjadreniami o nerovnom prístupe. Ako prevádzkovateľ najväčšieho pracovného portálu www.profesia.sk nemáme žiadne výnimočné postavenie v súvislosti so zavedením povinného nahlasovania voľných pracovných miest.   Čítať ďalej »